HİZMETLERİMİZ

THE COVE BAŞTAŞLAR

BAHÇE BAKIMI

Çiftçilerin yüzyıllarca kullandıkları güvenilir ve gerçekçi tekniği kullanarak sürdürülebilir bir bahçe yapın: örtü bitkisi ekin. Ev bahçesinde örtü bitkileri kullanmak için tarımsal alanda profesyonel olmak zorunda değilsiniz, ancak yaptıklarınızdan dolayı toprağınız daha zengin, daha sağlıklı ve daha az zararlı olduğunda sonuçları fark edeceksiniz.

Bahçe Bakımı

Neden Örtü Bitkisi?

Büyük ölçekli çiftliklerden küçük ev bahçelerine kadar, örtü bitkileri toprağı sağlıklı tutmak ve her baharda kendinize iş, zaman ve enerji tasarrufu sağlamak için mükemmel bir yoldur. Bitki örtüsü, diğer bitkilerinizin yetişmediği zamanlarda (sonbahar ve kış ayları) ekim alanlarınızı çıplak bırakmak yerine kapatmanızı sağlar. Boş bahçe yatakları yerine örtü bitkileri ekmek bahçenizde yabani otların yetişmesini önleyip toprağı erozyona karşı korur, bu nedenle bahar aylarında dört inç toprak daha eklemeniz gerekmez. Daha az çıplak ve aşınmış toprak, mevsimler tekrar değiştiğinde ekim yapmak için çok daha verimli olacaktır.

Örtü bitkilerinin bahçeniz için yapacakları çok daha fazladır. Sonbahar ve kış boyunca büyürler ve toprağı korurlarken, iyi örtü bitkiler toprağı daha zengin ve sağlıklı hale getirmek için besin maddesi katarlar. Topraktaki azot seviyelerini dengelemek için de örtü bitkisi kullanılabilir; bu da, uzun vadede daha az gübre uygulamasına ihtiyaç duyan daha zengin bir ekim alanı yaratır. Toprak, çıplak bırakmaktan ziyade örtü bitkileri için kullanıldığından, bahçenizde sonbahar ve kış mevsiminde çok daha az mantar ve diğer mantar bitkileri çıkacaktır.

Bahçe yataklarınızın daha güzel görünmesi ve yıl boyu sağlıklı kalabilmeleri için örtü bitkileri kullanın ve zengin topraklara sahip sürdürülebilir bir bahçe yaratın. Örtü bitkileri çıplak toprağa göre çok daha iyi görünür ve bahçeniz için çok daha fazlasını da yaparlar. Küçük bahçelerde dahi,  örtü bitkileri toprağınızı daha sağlıklı tutacaktır.

BİLGİNİZİ BIRAKIN, SİZİ ARAYALIM!